JOGA ONLINE

 

Nasze ciało jest niezwykle mądre i CODZIENNIE do nas mówi – mówi przez nasze samopoczucie, ból, dyskomfort, niemoc, złość, frustrację, stres... Jeśli nauczymy się rozpoznawać i rozumieć ten głos - możemy zareagować zanim pojawi się choroba. Często jednak nie słyszymy naszego ciała i go nie rozumiemy. Bo co się kryje za bólem głowy? Za bólem kręgosłupa? Za chorującą tarczycą? Rozregulowanymi hormonami? Kłopotliwym układem pokarmowym?
Możemy tłumaczyć sobie, że to wszystko przez: taką czy inną pogodę pogodę, złe powietrze, zanieczyszczone środowisko, stres, siedzący tryb życia albo „ten wiek”… I po części to prawda, ale poza tymi najbardziej oczywistymi przyczynami, są te mniej oczywiste – psychiczne. 

Ciało i umysł to jedność, a nasze wzorce psychiczne odpowiadają za to jak się czuje nasze ciało. 

Emocje – niewyrażone i gromadzone latami, wyuczone i nabyte schematy według których działamy, słowa, które wypowiadamy lub nie, bo bywa, że tłumimy je sobie – wszystko to wpływa na kondycję naszego organizmu i sprawia, że określone dolegliwości ujawniają się w takim czy innym miejscu ciała. Kluczem do zdrowia jest zrozumienie co, kiedy i w jaki sposób ciało do nas mówi i jaka psychiczna przyczyna kryje się za naszym złym samopoczuciem.

I temu właśnie będą poświęcony będzie mój CYKL ZAJĘĆ JOGI PSYCHOSOMATYCZNEJ ONLINE.

 

 

Jeśli myślisz, że to taka zwykła joga i po co płacić skoro na YouTube masz lekcje jogi za darmo, to... chcę ci powiedzieć, że: TO NIE JEST TAKA ZWYKŁA JOGA.


To jedyne takie, autorskie zajęcia, które łączą teorię i praktykę, a więc:


- dostajesz kawał teoretycznej wiedzy na temat psychosomatyki, dzięki czemu jesteś w stanie zrozumieć, co konkretnie ciało chce ci powiedzieć, gdy jakaś jego część zaczyna boleć i niedomagać. Bez tej wiedzy trudno jest osiągnąć zdrowie, bo… wciąż leczysz skutki, a nie przyczyny,

- uczysz się słuchać swojego ciała, rozpoznawać i rozumieć jego głos, zyskujesz świadomość swojego ciała i wreszcie zaczynasz być z nim kontakcie, co sprawia, że lepiej, zdrowiej I świadomiej funkcjonujesz,

- uczysz się praktykować jogę (zajęcia są na poziomie podstawowym) i podczas trwania zajęć dostajesz bardzo precyzyjne wskazówki na temat tego jak ustawiać ciało w danych pozycjach, na co zwracać uwagę i jak ćwiczyć, by te ćwiczenia otwierały i rozluźniały twoje ciało, by służyły TOBIE. Pozycje jogi, by przyniosły ci efekt, nie mają wyglądać instagramowo, mają być zgodne z twoim ciałem i jego możliwościami. Na moich zajęciach odpuszczamy porównywanie się i perfekcjonizm. Nie musisz się niczego wstydzić ani obawiać, jesteś w porządku taka jaka jesteś.

- podczas cyklu przechodzimy przez całe ciało – od stóp aż do głowy. Każdy moduł (spotkanie) jest tematyczne i poświęcone innej części ciała. Dzięki temu zyskujesz wiedzę na temat tego, co na poziomie psychicznym oznacza ból czy niedomaganie w konkretnych partiach ciała i jak z tym pracować. Wiesz też jakie asany są na co i możesz je wykorzystać w samodzielnej praktyce nawet już po skończeniu kursu.

- poznajesz techniki oddechowe, które pomogą ci w codziennym funkcjonowaniu. Uczysz się rodzajów oddechu, które są pomocne gdy chcesz wyciszyć się, zrelaksować, obniżyć napięcie itp.


Kurs składa się z SZEŚCIU spotkań, z których każde będzie poświęcone innej części ciała :

1.Stopy,

2. Nogi,

3. Biodra,

4. Dolny kręgosłup,

5. Klatka piersiowa,

6. Barki i szyja.


Każda spotkanie składa się z dwóch części:

- teoretycznej (około 15 minut) – tu poruszam tematy psychosomatyki ze szczególnym uwzględnieniem tej części ciała, której poświęcony jest konkretny moduł

- praktycznej (około 60 minut) – ćwiczymy jogę, uczymy się technik oddechowych oraz uczymy się słuchać i rozumieć sygnały płynące z ciała


Zajęcia odbywają się online na platformie ZOOM w czasie rzeczywistym, w każdy wtorek o godzinie 18:00. Zajęcia są nagrywane i dzień po zajęciach (w środę), otrzymujesz nagranie, które jest aktywne przez siedem dni (do kolejnego wtorku).


Każde zajęcia trwają – 75 minut.


Zajęcia odbywają się w następujących terminach: 12.03, 19.03, 26.03, 9.04, 16.04, 23.04

Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach jest wykupienie cyklu zajęć w sklepie. Cykl stanowi zamkniętą całość. Nie ma możliwości wykupienia poszczególnych zajęć ani dołączenia w trakcie trwania cyklu.


Możliwość wykupienia cyklu zajęć jest aktywna do piątku 8 marca 2024, a ilość miejsc jest ograniczona.


Cena cyklu zajęć wynosi 240 zł.


Jeśli chcesz wykupić dostęp do cyklu zajęć jogi psychosomatycznej - możesz to zrobić, klikając w poniższy link:

https://sklep.justynaszymanska.com/strona-glowna/14-joga-psychosomatyczna-cykl-zajec-online.html

Warunkiem rozpoczęcia kursu jest utworzenie się grupy kursowej. W przypadku nie utworzenia się grupy – osobom, które wykupiły dostęp do kursu zostaną zwrócone pieniądze.