JOGA NA START - DLA KOGO SĄ MOJE ZAJĘCIA?

Joga na start to zajęcia dla osób POCZĄTKUJĄCYCH – tych, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z jogą, ale też tych, które już kiedyś miały styczność z jogą i chciałyby do niej wrócić.

To zajęcia dla osób, które pragną zaopiekować się sobą i zadbać o siebie holistycznie. Każde zajęcia poświęcone są odrębnemu zagadnieniu (naszym biodrom, barkom, odcinkowi szyjnemu, lędźwiom, tarczycy, sercu, trawieniu itp.), a praktyka asan poprzedzona jest pięciominutowym wstępem, podczas którego mówię o tym, jakie są fizyczne i psychiczne przyczyny konkretnych dolegliwości w danej części ciała i jak możemy we własnym zakresie i środkami, którymi dysponujemy na co dzień, pracować nad poprawą naszego zdrowia. Pragnę, by moje zajęcia stanowiły bodziec do poznania siebie, swojego ciała i swoich potrzeb oraz zadbania o siebie zgodnie z tym jak nam w duszy gra:).

Zachęcam, by każdy praktykował we własnym tempie, zgodnie z tym jak czuje i ile może, nie nakłaniam do wykonania asan, na które ktoś nie ma ochoty lub ich "nie czuje", robisz tyle ile możesz i chcesz 

Na zajęciach uczę podstawowych asan. Ćwiczymy w spokojnym tempie, w zgodzie z sobą i  możliwościami ciała. Poświęcam też miejsce praktykom oddechowym, które przydają się w codziennym życiu, gdy chcesz się wyciszyć, zrelaksować i odstresować. 

Jeśli więc potrzebujesz spokoju, oddechu, harmonii, chwili tylko dla siebie, ujarzmienia galopujących myśli, rozruszania, rozciągnięcia i rozluźnienia całego ciała w niespiesznym, łagodnym rytmie – zapraszam na matę.JOGA JEST DLA CIEBIE, A NIE TY DLA JOGI

Wyznaję zasadę, że joga ma być dla ciebie, a nie ty dla jogi. Joga ma polepszyć jakość twojego życia, sprawić, że będzie zdrowiej, lżej i radośniej. Ma być przyjemnością. Dlatego na moich zajęciach praktykujemy w zgodzie możliwościami swojego ciała. Ciało jest mądre i wie co jest dla niego dobre. Traktujemy je więc z szacunkiem i słuchamy jego podpowiedzi. Ty znasz siebie najlepiej, jeśli czujesz ból, dyskomfort albo wewnętrzny opór przed wykonaniem jakiejś pozycji – nie rób nic na siłę. Możesz spróbować zmodyfikowanej wersji, którą ci pokażę albo...nie. Nie ma przymusu, jesteś na zajęciach dla siebie, słuchaj siebie i rób jak czujesz. Są pozycje, które pokochasz od pierwszego wykonania, są takie, których nie będziesz lubiła/lubił i które będą dla ciebie wzywaniem. Z czasem być może się polubicie, a może nie i to jest ok. Są pozycje, których poprawne wykonanie zajmie ci kilka chwil i takie, do których będziesz dochodził latami. ODPUSZCZAMY PERFEKCJONIZM, WPRROWADZAMY BALANS

Jesteśmy różni i nasze ciała też są różne, każde ma swoją historię, możliwości i ograniczenia… Dlatego tak ważne jest, by nie porównywać się z innymi, nie robić nic na siłę i nie krytykować siebie za to, że ciało czegoś nie potrafi. Nie ma za wszelką cenę dążenia do perfekcji, jest za to dążenie do jak największego komfortu i wygody, bo w pozycji masz  czuć się stabilnie i komfortowo. Nie dociskam, nie przyciskam, nie namawiam, byś wytrzymała/wytrzymał jeszcze chwilę. To ty najlepiej wiesz ile jesteś w stanie wytrwać w danej pozycji, kiedy z niej wyjść, kiedy zrobić przerwę. Na zajęciach namawiam, by odpuścić nadmierną presję i perfekcjonizm, zachęcam za to, by dać się ponieść odczuciom płynącym z ciała, skupić na sobie, na powolnym rytmie wdechu i wydechu, i przez te kilka chwil na macie być dla siebie najlepszym przyjacielem.

CZY MUSISZ BYĆ WYGIMNASTYKOWANY ŻEBY PRZYJŚĆ NA ZAJĘCIA?

Nie. W ogóle nic nie musisz. Po prostu zabierz matę, przyjdź i przekonaj się czy to dla ciebie. Moje zajęcia są zajęciami dla POCZĄTKUJĄCYCH. Każdy kiedyś zaczynał i każdy początek ma to do siebie, że robi się coś po raz pierwszy. A gdy robisz coś po raz pierwszy raczej nie jesteś w tym mistrzem, prawda? Kiedy więc przychodzisz po raz pierwszy na zajęcia jogi nie musisz być wygimnastykowany, silny i elastyczny. To wszystko zdobędziesz z czasem, dzięki regularnej praktyce. Tak więc żeby zacząć, możesz być zasiedziały, może łupać cię w kościach i możesz mieć problem ze skłonem. Nie odbieraj sobie i swojemu ciału możliwości poczucia się lepiej, tylko dlatego, że uważasz, iż nie jesteś taki, jak myślisz, że powinieneś być. By przyjść na jogę jesteś wystarczający taki jaki jesteś. Joga nie ocenia, jest gościnna i zaprasza wszystkich.JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ZAJĘĆ?

Ubierz wygodny, nie krępujący ruchów strój, taki w którym będziesz czuła/czuł się komfortowo podczas wykonywania asan. Miej na uwadze, że będziemy robić skłony, skręty i różne wygięcia, podczas których zbyt luźny ubiór może podnosić się, podwijać i przeszkadzać ci podczas ćwiczeń. Na jodze dobrze sprawdzają się legginsy lub spodnie od dresu i przylegająca do ciała koszulka. Jogę praktykujemy na boso, gdyż dzięki temu nasza pozycja jest stabilniejsza, a mięśnie mają szansę lepiej pracować, jeśli jednak boso czujesz się niekomfortowo, ubierz skarpetki antypoślizgowe. 

Ostatni posiłek zjedz najpóźniej godzinę -dwie przed zajęciami, jeśli masz kłopoty z trawieniem, zachowaj większy odstęp czasowy. Przed zajęciami nie pij też kawy ani napojów, które podnoszą ciśnienie - niektóre asany, choć na takie nie wyglądają, są wystarczająco mocno energetyzujące. 


CO ZABRAĆ ZE SOBĄ NA ZAJĘCIA?

Zabierz własną matę. Sala, na której ćwiczymy dysponuje kocami i wałkami, które mogą być pomocne podczas wykonywania niektórych asan oraz podczas końcowej relaksacji. Jeśli jednak wolisz w czasie relaksacji przykryć się własnym kocem - zabierz go.

Zabierz też butelkę wody. Wielu nauczycieli zaleca, by nie pić podczas praktyki (by nie zmuszać narządów wewnętrznych do pracy i nie gasić wewnętrznego ognia), wiem jednak z doświadczenia, że czasami łyk wody zwyczajnie jest potrzebny.


GDZIE ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA?

Zajęcia odbywają się w sali klubu „Rondo”, przy ulicy Przybyszewskiego 56.KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ ZAJĘCIA

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 18:00-19:00. 

Zajęcia trwają 60 minut.

Każde zajęcia są poświęcone czemuś innemu więc w każdej chwili możesz do nas dołączyć:) Zapraszam!


JAK ZAPISAĆ SIĘ NA ZAJĘCIA?

Dla komfortu ćwiczących dbam o to, by ilość osób w grupie nie była zbyt duża, dlatego na  zajęcia obowiązują zapisy.

Aby zapisać się na zajęcia wypełnij formularz zamieszczony w zakładce ZAPISZ SIĘ na górze strony lub wyślij e-mail na adres: info@joganastart.pl, w treści wiadomości podając imię i nazwisko oraz datę zajęć.

Uwaga! Formularz zapisu na dany poniedziałek jest aktywny do godziny 18:00 w niedzielę poprzedzającą ten poniedziałek.


OPŁATA ZA ZAJĘCIA

Na zajęcia możesz każdorazowo kupić wejściówkę w cenie 40 zł lub karnet miesięczny (w karnecie cena zajęć wynosi 35 zł.). Cena karnetu zależna jest od ilości poniedziałków (zajęć) w danym miesiącu, zwykle są to cztery poniedziałki i wówczas cena karnetu wynosi 140 zł (35 złotych za jedne zajęcia). W miesiącach, w których wypadają trzy poniedziałki zajęć, cena karnetu wynosi 105 zł. 

Płatności za zajęcia możesz dokonać gotówką na miejscu (nie ma możliwości płacenia kartą).

Jeśli chcesz możesz przed zajęciami wykupić wejściówkę na zajęcia lub karnet na miesięczne zajęcia w sklepie:Zakupienie wejściówki lub karnetu jest tożsame z zapisaniem się na zajęcia. Jeśli kupisz wejściówkę w sklepie, wówczas na zajęciach podajesz mi tylko imię i nazwisko, na jakie dokonano zakupu.